Wszystko do pracy z ukraińskimi dziećmi w jednym miejscu!

Szanowni Państwo, agresja Rosji na Ukrainę to tragedia milionów osób. Szczególnie dzieci, które w jednej chwili straciły dom, poczucie bezpieczeństwa, a często też szansę na dobrą przyszłość. Olexandra, która rozwijała pasję do aktorstwa na zajęciach teatralnych, Danylo, który miał pisać maturę i iść na wymarzoną weterynarię…

 Setki tysięcy takich historii przyjechały do nas razem z ukraińskimi dziećmi. Od początku wojny działamy w ramach SOS Wspólna Szkoła, żeby każde z nich miało w naszym kraju szansę na mądrą edukację i skuteczne wsparcie.
Dziś przedstawiamy naszą nową stronę
Umieszczamy na niej informacje i materiały z całej Polski. Są pogrupowane i opisane, żeby można z nich było łatwo i wygodnie korzystać. Webinaria i szkolenia, pomoc prawna, wsparcie psychologiczne – to tylko niektóre z kategorii. Znajdziecie tam też m.in. pomoce dla rodziców i propozycje zajęć dodatkowych.
Włożyłyśmy w stronę mnóstwo serca i pracy. Chcemy, żeby pomogła jak największej liczbie osób. Dlatego prosimy: prześlijcie tę wiadomość zaprzyjaźnionym szkołom i instytucjom. Korzystajcie ze strony podczas planowania działań, przekazujcie informacje osobom, którym mogą być potrzebne. Wysyłajcie nam też zasoby edukacyjne, którymi chcecie się podzielić: sekretariat@sosdlaedukacji.pl.
 Co jeszcze w SOS?
Na naszej stronie są dostępne nagrania dwóch czerwcowych webinariów:
Jak zorganizować zajęcia wakacyjne dla ukraińskich i polskich dzieci – rozmowa organizacji społecznych i samorządowców, jak zaplanować, sfinansować i przeprowadzić takie działania.
Statut szkoły do tablicy! – warsztat o tym, jak powinien (i jak nie może!) wyglądać statut szkoły. Prowadzony przez Łukasza Korzeniowskiego ze Stowarzyszenia Umarłych Statutów.
Druga część warsztatu już dziś o 18.00.  
Szczegóły tutaj
  Zapraszamy!Zespół SOS dla Edukacji  
Sieć Organizacji Społecznych dla Edukacji działa na rzecz dobrej i mądrej szkoły. Promujemy i upowszechniamy dobre praktyki w edukacji. Nasze propozycje zmian systemowych, rozwiązań dla samorządów i szkół, wywodzą się z wieloletnich doświadczeń pracy z polskimi szkołami, nauczycielami i nauczycielkami, dziećmi i ich rodzicami. Spotkania są realizowane w ramach projektu SOS for Education. Projekt dofinansowany w 2022 r. przez Civitates.
Newsletter
Skopiowano