Webinaria SOS dla Edukacji – newsletter edukacyjny 01.06.2022 r.

 Szanowni Państwo,
jednym z działań sieci SOS dla Edukacji są webinaria, które mają wspierać pracęz dziećmi i młodzieżą w różnych obszarach. Wiemy, jak trudno jest uczestniczyćw tak wielu wydarzeń, nawet najbardziej wartościowych, dlatego na naszej stronie zamieszczamy fragmenty kilku ostatnich spotkań. Dziś chcemy Państwa zaprosić do zajrzenia do trzech materiałów. W każdym znajdziecie nagranie webinarium, jego podsumowanie i dodatkowe informacje od naszych prelegentów i prelegentek.
  
Jak wykorzystać edukację przyrodniczą do integracji i poprawy dobrostanu? – Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”
Program Spynka, czyli lokalne centra animacji dla ukraińskich i polskich dzieci – Fundacja Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego
Szkoła dobrostanu, nie tylko egzaminów. Jak to zrobić w naszej miejscowości? – Fundacja Szkoła z Klasą i Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy
  Przypominamy też o kolejnych webinariach.Najbliższe już jutro (2 czerwca) o 18.00. Porozmawiamy, jak zaplanować, zorganizować i sfinansować zajęcia wakacyjne dla ukraińskich i polskich dzieci.
Zaprosiliśmy organizacje społeczne: Unicef, Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, Fundację CultureLab oraz Fundację Ukraina, które oferują środki i wsparcie merytoryczne związane z organizacją zajęć edukacyjnych, integracyjnych i rekreacyjnych.
W drugiej części spotkania porozmawiamy o Waszych planach i potrzebach. Zebrane informacje przekażemy instytucjom międzynarodowym, które wspierają edukację ukraińskich dzieci.
  
Link do spotkania
 9 czerwca o 18.00 ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie, organizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem Umarłych Statutów: Statut szkoły do tablicy! Więcej informacji tutaj.
 Sieć Organizacji Społecznych dla Edukacji działa na rzecz dobrej i mądrej szkoły. Promujemy i upowszechniamy dobre praktyki w edukacji. Nasze propozycje zmian systemowych, rozwiązań dla samorządów i szkół, wywodzą się z wieloletnich doświadczeń pracy z polskimi szkołami, nauczycielami i nauczycielkami, dziećmi i ich rodzicami. Spotkania są realizowane w ramach projektu SOS for Education. Projekt dofinansowany w 2022 r. przez Civitates.
Newsletter
Skopiowano