4 lipca 2022

Podcast „O ukraińskich dzieciach w polskiej szkole”

Jak będzie wyglądała sytuacja w polskich szkołach po wakacjach? Jakie są różnice między polskim a ukraińskim systemem oświaty? W „Podcaście z Klasą” opowiada o tym Jaryna Jasnij – pracująca w Polsce edukatorka z Ukrainy.
28 czerwca 2022

Razem w Klasie – weź udział w programie!

Program dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski. Pomaga w pracy z osobami z doświadczeniem migracji i uchodźstwa, zwłaszcza z dziećmi i młodzieżą z Ukrainy. To kompleksowe wsparcie dla szkół obejmujące: bezpłatne materiały edukacyjne, szkolenia online oraz indywidualne sesje z trenerami i trenerkami kompetencji wielokulturowych.
6 czerwca 2022

Materiał dla nauczycieli i nauczycielek: jak wspierać siebie i dzieci w sytuacji wojny w Ukrainie?

Dokument jest zbiorem wskazówek. Podpowiada, jak zadbać o siebie przed spotkaniami z podopiecznymi i w jaki sposób rozmawiać z młodymi osobami o wojnie i sytuacji w Ukrainie.
Fundacja Szkoła z Klasą

Dezinformacja. Jak o tym rozmawiać w szkole?

Webinarium dla nauczycieli i nauczycielek. Prowadzący odwołali się do konkretnych przykładów fałszywych lub zmanipulowanych informacji z mediów społecznościowych (w tym popularnego wśród młodych osób TikToka). Wskazali też przydatne narzędzia umożliwiające samodzielną weryfikację treści i zwrócili uwagę na podstawowe zasady radzenia sobie z dezinformacją.
Fundacja Szkoła z Klasą

Poradnik „Jak radzić sobie z fake news?”

Krótka publikacja do wykorzystania na lekcjach z dziećmi ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Fundacja Szkoła z Klasą

Dezinformacja – jak sobie z nią radzić? – materiały do wykorzystania

Dwa krótkie filmy oraz zestaw linków do tekstów, w których opisano sposoby radzenia sobie z zalewem fałszywych informacji.
Fundacja Szkoła z Klasą

Stres, lęk, niepewność. Co robić i czego nie robić w klasie?

Nagranie rozmowy o emocjach, które mogą się pojawiać w trakcie pracy z uczniami i uczennicami.
Fundacja Szkoła z Klasą

Jak wspierać siebie i dzieci w sytuacji wojny w Ukrainie?

Nagranie rozmowy z nauczycielkami pracującymi w polskich szkołach, gdzie uczą się też dzieci i młodzież z Ukrainy i Białorusi. Tematem przewodnim było wsparcie uczniów i uczennic w obliczu wojny.
Fundacja Szkoła z Klasą

Zbiór materiałów i źródeł wiedzy na temat stresu, dezinformacji i integracji z osobami z innej kultury

Można tu znaleźć przykłady gier i zabaw oraz poradniki. Materiały można wykorzystać na lekcjach ze starszymi dziećmi i młodzieżą.