1 sierpnia 2022

Solidarni z Ukrainą. Zbiór porad i wskazówek dla szkół i nauczycieli oraz działań podejmownych przez ZNP w związku z sytuacją na Ukrainie

Znajduje się tu poradnik, jak zorganizować pracę w wielokulturowej szkole, wskazówki dla nauczycieli, materiały i pomocne w prowadzeniu lekcji, szkolenia, odezwy, listy i deklaracje ZNP oraz komunikaty po ukraińsku dla ukraińskich nauczycieli.
28 lipca 2022

Ukraińskie ABC – podkasty o historii Ukrainy oraz informacje w języku ukraińskim związane z edukacją ukraińskich dzieci w Polsce

ZNP i portal Nowa Europa Wschodnia w formie rozmów specjalistów realizuje raz w tygodniu podkasty o historii Ukrainy. Niektóre podkasty zaopatrzone są w scenariusze rozmów ze starszymi uczniami.

Poradnik „Nasza szkoła Waszym domem”

Publikacja przygotowana przez ZNP ma pomóc zorganizować pracę w szkole, gdy pojawią się w niej uczennice i uczniowie z Ukrainy. W poradniku znajdują się praktyczne wskazówki na temat komunikacji, integracji dzieci i młodzieży, włączania rodziców w podejmowane działania oraz wsparcia psychologicznego.