27 września 2022

Warszawa: darmowe kursy języka polskiego

Lista darmowych kursów zebrana 23.06.2022 r.
18 lipca 2022

„Dzienniczek-słowniczek” – narzędzie dla dzieci pomocne w nauce języka polskiego

To swego rodzaju pamiętnik prowadzony przez dziecko. Jest stworzony w oparciu o technikę terapii logopedyczno-psychologicznej, tak zwany dziennik wydarzeń. Przyjazna forma „Dzienniczka” zachęca do korzystania z niego na co dzień.
Fundacja Polskie Forum Migracyjne

Materiały edukacyjne dla nauczycieli i nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej

Materiały w atrakcyjny sposób wprowadzają w tematykę wielokulturowości i zachęcają do przyjrzenia się różnorodności kulturowej z perspektywy dziecka.
Fundacja Polskie Forum Migracyjne

Warsztaty na temat edukacji międzykulturowej i migracji

Warsztaty międzykulturowe dla najmłodszych, warsztat o migrantach, migrantkach, uchodźczyniach i uchodźcach dla starszej młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz językowe gry miejskie. Celem tych ostatnich jest wzmacnianie kompetencji językowych uczniów i uczennic oraz wsparcie ich w przełamywaniu bariery językowej.