7 maja 2023

Wyraź się! Z pomocą psychologii

Cykl warsztatów dla osób w wieku 15-25 lat. Zajęcia mają na celu rozwój umiejętności miękkich, takich jak: radzenie sobie ze stresem czy stratą oraz dostarczenie wiedzy na temat zaburzeń i chorób psychicznych. Warsztaty odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach 17:00-20:00 w BAZA by Inclusive.Buzz (Marszałkowska 28 Warszawa). Zajęcia są bezpłatne, dla uczestników przewidziany jest lunch. Obowiązują zapisy pod linkiem: https://forms.gle/vcoJ2mXo3zLAc6Bw6
27 kwietnia 2023

Broszura „Bądź dla siebie wsparciem” Jak dbać o swoje dobre samopoczucie

Broszura dla dzieci i młodzieży, napisana w czterech językach (POL, UKR, ROS i ANG) na temat tego, jak dbać o siebie po trudnych doświadczeniach, czy przymusowej migracji. Napisała Marta Piegat-Kaczmarczyk, Pracownia Terapii i Psychoedukacji, opracowała graficznie Karo Koto.

Warszawa: Bezpłatna pomoc prawna

Ulotka ze spisem miejsc w Warszawie, w których pomoc i informację prawną można uzyskać bezpłatnie.
9 lutego 2023

W Warszawie lub online: indywidualne konsultacje u prawnika, pracownika socjalnego, doradcy do spraw legalizacji, psychologa, psychiatry

Obowiązują zapisy pod numerem telefonu +48 692 913 993, lub mailowo pod adresem: zapisy@forummigracyjne.org.

Ochrona dzieci bez opieki z Ukrainy w Polsce

Postulaty międzysektorowej grupy uczestników seminarium, które miało miejsce 8 grudnia 2022 r.
3 stycznia 2023

Warszawa: Centrum poradnictwa i pomocy Plicz-o-plicz na Górczewskiej 137

Czynne od poniedziałku do piątku od 9.00 do 18.00. Bez wcześniejszej rejestracji bezpłatne wsparcie caseworkerskie i w opiece nad dziećmi, po rejestracji możliwe także bezpłatne wsparcie psychologiczne, prawne i konsultacyjne (położnej, specjlisty ds legalizacji pobytu, specjalisty ds. działalności gospodarczej, doradztwo zawodowe i inne).
3 stycznia 2023

Bezpłatne poradnictwo ogólne w językach rosyjskim i ukraińskim

Linia działa pod numerem +48 22 110 00 85, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00–14.00 po ukraińsku i 14.00–20.00 po rosyjsku.
2 listopada 2022

Chodź na słówko – konwersacje wolontariackie

Nabór wolontariuszy i wolontariuszek, a także migrantek i migrantów na indywidualne konwersacje po polsku (online albo stacjonarnie). Konwersacje odbywają się raz w tygodniu przez minimum 3 miesiące.
18 października 2022

Webinar „Polski i ukraiński system edukacji – podobieństwa i różnice”

Webinar prowadzony przez ukraińskie nauczycielki, Larysę Vychivską i Nataliię Balatską, porównujący w przejrzysty sposób systemy edukacji w Polsce i Ukrainie.
27 września 2022

Warszawa: darmowe kursy języka polskiego

Lista darmowych kursów zebrana 23.06.2022 r.
18 lipca 2022

„Dzienniczek-słowniczek” – narzędzie dla dzieci pomocne w nauce języka polskiego

To swego rodzaju pamiętnik prowadzony przez dziecko. Jest stworzony w oparciu o technikę terapii logopedyczno-psychologicznej, tak zwany dziennik wydarzeń. Przyjazna forma „Dzienniczka” zachęca do korzystania z niego na co dzień.
Fundacja Polskie Forum Migracyjne

Materiały edukacyjne dla nauczycieli i nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej

Materiały w atrakcyjny sposób wprowadzają w tematykę wielokulturowości i zachęcają do przyjrzenia się różnorodności kulturowej z perspektywy dziecka.
Fundacja Polskie Forum Migracyjne

Warsztaty na temat edukacji międzykulturowej i migracji

Warsztaty międzykulturowe dla najmłodszych, warsztat o migrantach, migrantkach, uchodźczyniach i uchodźcach dla starszej młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz językowe gry miejskie. Celem tych ostatnich jest wzmacnianie kompetencji językowych uczniów i uczennic oraz wsparcie ich w przełamywaniu bariery językowej.