5 lipca 2023

Warszawa. Lato w mieście 2023

Informacje w języku ukraińskim dotyczące rekrutacji kandydata na zajęcia w ramach akcji "Lato w mieście"
21 lutego 2023

Publikacja „Ku wielokulturowej szkole w Polsce”

Pakiet edukacyjny z programem nauczania języka polskiego jako drugiego dla I, II i III etapu kształcenia (w szkołach m.st. Warszawy). Na stronie 151 znajduje się propozycja diagnozy biegłości językowej w oparciu o deskryptory Europejskiego portfolio językowego dla uczniów od 10 do 15 lat dla poziomów A1 i A2.
3 stycznia 2023

Warszawa: Centrum Edukacji i Rozwoju

Placówka przeznaczona dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. Oferuje 120 stanowisk komputerowych do nauki zdalnej, kursy języka polskiego, wsparcie psychologiczne, zajęcia dla dzieci i młodzieży. Uczniowie i uczennice z Ukrainy mogą liczyć także na zajęcia wyrównawcze i korepetycje z ukraińskich podstaw programowych. Działa tam też edukacyjny punkt informacyjny.