6 września 2022

Warsztaty „Dramowe Historie Uchodźców”

Mają na celu uruchomić w uczniach i uczennicach refleksje i krytyczne myślenie o istocie problemu i mechanizmach, jakie kryją się za uchodźczymi doświadczeniami.
30 lipca 2022

„Drama w edukacji o uchodźcach i uchodźczyniach. Scenariusze zajęć do pracy w szkołach”

Publikacja skupia się na humanistycznym aspekcie kryzysu migracyjnego (cz. I) oraz ćwiczeniach do wykorzystania podczas lekcji w szkole (cz. II). Autorzy i autorki proponują wykorzystanie dramy w edukacji międzykulturowej i uchodźczej. Ćwiczenia dostosowane są do różnych grup wiekowych.
18 lipca 2022

„Drama wzmacnia. Drama w edukacji antydyskryminacyjnej i obywatelskiej”

Publikacja przybliżająca metodę dramy i pokazująca, jak można ją stosować w edukacji antydyskryminacyjnej i obywatelskiej. Zawiera przykładowe scenariusze dramowych warsztatów antydyskryminacyjnych dla uczniów i uczennic.
18 lipca 2022

Wykorzystanie metody dramy w walce z dyskryminacją w szkole

Nagrania webinariów, które wprowadzają w tematykę dramy i pokazują, jak można z nią pracować w ramach zajęć antydyskryminacyjnych – jak rozmawiać o uchodźstwie, jak pokazywać skutki mowy nienawiści itp.

Dramowe historie uchodźców

Scenariusze zajęć do pracy z tematem uchodźstwa metodą dramy.