9 lutego 2023

Wrocław: Bezpłatne konsultacje z prawnikiem

Odbywają się w siedzibie Stowarzyszenia Nomada, na ul. Paulińskiej 4/8, w każdy poniedziałek od 10:00 do 14:00 i każdy piątek od 14:00 do 18:00. Na konsultacje obowiązują zapisy pod adresem help@nomada.info.pl lub telefonicznie +48 536 149 008. Podczas spotkań będzie obecny tłumacz.
5 stycznia 2023

„Twarzą w twarz z niechęcią. Przewodnik dla pracowników społecznych”

Materiał o reagowaniu na przemoc motywowaną uprzedzeniami.
5 stycznia 2023

Komiks „3Z. Zobacz, zrozum, zareaguj”

Powstał z potrzeby reakcji na przemoc, której doświadczają w przestrzeni publicznej osoby o innym niż biały kolorze skóry, wyznawcy innej religii niż chrześcijańska, osoby nieheteronormatywne oraz przedstawiciele i przedstawicielki mniejszości etnicznych czy narodowych.
5 stycznia 2023

„Uchodźczynie i uchodźcy. Przewodnik dla kadry pedagogicznej”

Publikacja pomaga osobom nauczycielskim w przygotowaniu zajęć dla uczniów i uczennic oraz przybliża zagadnienia związane z uchodźstwem. Zawiera przykładowe scenariusze zajęć skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Można tam znaleźć także podstawowe informacje na temat islamu, Bliskiego Wschodu i uchodźstwa, w tym krótki rozdział o obecności osób z doświadczeniem uchodźczym na Dolnym Śląsku.