Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, Miasto Stołeczne Warszawa
28 lipca 2022

Edukacja: Warszawa dla Ukrainy

Portal m.st. Warszawy, zawiera przydatne linki, informacje organizacyjne związane z edukacją oraz materiały edukacyjne.
6 czerwca 2022

Warszawa: poradnie psychologiczno-pedagogiczne udzielające wsparcia dzieciom i rodzicom cudzoziemskim

Lista poradni z całej Warszawy razem z kontaktami. Porady, w zależności od punktu, są świadczone w języku: ukraiński, polskim, angielskim lub rosyjskim.
Miasto Stołeczne Warszawa

Przykładowy pakiet powitalny dla ucznia lub uczennicy z Ukrainy

Warszawski pakiet zawiera: schemat systemu edukacji w Polsce, kalendarz szkolny, porządek dnia, informację o rzeczach potrzebnych w szkole, dzienniczek ucznia/uczennicy, informację o zajęciach pozaszkolnych, informację, w jaki sposób można się zaprzyjaźnić z nowymi kolegami i koleżankami, system oceniania, wzory formularzy szkolnych, minisłowniczek podstawowych terminów szkolnych.