2 czerwca 2023

Bezpłatne warsztaty z metody „Myślącej Klasy” dla ukraińskich nauczycieli i nauczycielek matematyki

Warsztaty odbędą się 6 czerwca o godzinie 10:00 na ul. Banacha 2c. Poprowadzi je kanadyjski ekspert dr Peter Liljedahl. Warsztaty będą tłumaczone na język ukraiński, skierowane są do nauczycieli matematyki oraz innych ścisłych przedmiotów. Chętni mają możliwość zarejestrować się na nie pod linkiem: https://szkolaedukacji.pl/myslaca-klasa-potwierdzenie-ukr/?fbclid=IwAR1VjuNCvPUCg82XSazdTg2SQ2KjF1xX47NniAxDgZRWXXihKahg4qDSZUM
Szkoła Edukacji PAFW i UW

Webinarium „Jak uczyć o polsko-ukraińskiej historii, żeby nie dać się podzielić?”

Rozmowa na temat relacji polsko-ukraińskich. Poruszane zagadnienia: jak w ogóle mówić o tych relacjach? Jakie fałszywe informacje na temat stosunków Polski i Ukrainy mogą się pojawić w sieci i jak na nie uczulać uczniów i uczennice?
Szkoła Edukacji PAFW i UW

Poradniki opisujące różnice między polską a ukraińską podstawą programową

Zestaw poradników, w których są opisane wyzwania stojące przed nauczycielami i nauczycielkami oraz różnice między polską a ukraińską podstawą programową z języka polskiego, matematyki, historii, WOS-u i biologii. Zawierają zadania i aktywności, które pomogą w integracji uchodźczych dzieci.